liturgie Pinksteren
Event
- When:
- Sat. 30 May 2020, 12:00 uur - Sat. 6 June 2020, 12:00 uur
- Category:
- Kerkdiensten
Description
Pinksteren ! Zondag 31 mei 2020
Voorganger: ds Geertje Zomer
Thema: ‘Wat als de Geest iets met je doet’.
Organist: Jaap Mol
Bijdragen in de vorm van ervaringen, lectoren: Roland Zwiers, Rien Rot, en anderen
Techniek: Rien van der Werff
Noorderkerk – Den Haag via https://kerkdienstgemist.nl/stations/1860-Noorderkerk-Den-Haag
Hartelijk welkom in deze dienst
De bloemen gaan deze week met hartelijke groet en felicitaties naar Christine Rot. Zij vierde de 21de mei haar verjaardag. Haar adres is: François Maelsonstraat9, 2582 KA Den Haag.
We wensen elkaar een inspirerende dienst toe !
Welkom en mededelingen
Aanvangslied: Lied 672: 1, 2 en 6 –“ Kom laat ons deze dag met heilig vuur bezingen…”
Stil moment
Bemoediging en groet
Gebed
Zingen als belijden van geloven / vertrouwen: Lied 675: 1 en 2 –“ Geest van hierboven, leer ons geloven…”
Bijdrage van diverse gemeenteleden en betrokkenen
Muzikaal moment: luisteren naar ‘You raise me up’ : https://nederlandzingt.eo.nl/artikel/2020/04/een-krachtige-bemoediging-christelijke-artiesten-zingen-you-raise-me-up
Schriftlezingen:
Handelingen 2: 1 - 21 (Bijbel in Gewone Taal)
De gelovigen krijgen de heilige Geest
Toen het Joodse Pinksterfeest begon, waren alle gelovigen bij elkaar in een huis 2. Opeens kwam er uit de hemel een vreemd geluid. Het klonk alsof het hard begon te waaien. Het was overal in huis te horen. 3. Ook zagen de gelovigen iets dat op vuur leek. Dat vuur verdeelde zich in vlammen, en op iedereen kwam een vlam neer. 4. Zo kwam de heilige Geest in alle gelovigen. Daardoor begonnen ze te spreken in vreemde talen. De gelovigen spreken vreemde talen 5. Op dat moment waren er in Jeruzalem veel Joden uit alle delen van de wereld. Ze waren gekomen om het Pinksterfeest te vieren. 6. Toen het geluid uit de hemel klonk, kwamen ze er allemaal op af. Ze begrepen er niets van. Want iedereen hoorde de gelovigen spreken in zijn eigen taal. 7. Iedereen was erg verbaasd en zei: ‘De mensen die daar praten, komen allemaal uit Galilea. 8. Hoe kan het dan dat we ze allemaal horen spreken in onze eigen taal? 9. -11. Wij komen allemaal ergens anders vandaan. Sommigen van ons komen uit landen in het oosten. Anderen komen uit landen in het noorden, het zuiden of het westen. Sommigen komen uit de grote stad Rome zelf. Weer anderen komen van het eiland Kreta, of uit de woestijn van Arabië. Er zijn hier Joden uit alle delen van de wereld. Er zijn ook mensen die uit andere volken komen en Joods geworden zijn. En toch horen we allemaal onze eigen taal! We horen dat er verteld wordt over de geweldige dingen die God doet.’ 12. De mensen snapten er helemaal niets van, en ze wisten niet wat ze ervan moesten denken. Ze vroegen aan elkaar: ‘Wat betekent dit toch allemaal?’Maar anderen lachten om de gelovigen en zeiden: ‘Die mensen zijn gewoon dronken!’ Petrus vertelt over de profeet Joël 14. Toen kwam Petrus naar voren. Hij begon de mensen toe te spreken en zei: ‘Beste mensen in Jeruzalem, ik zal jullie vertellen wat dit allemaal betekent. Luister goed naar mijn woorden. 15. Jullie denken dat wij dronken zijn. Maar dat is niet zo, want het is nog maar negen uur in de ochtend! 16. Nee, vandaag gebeurt er iets waarover de profeet Joël al gesproken heeft. In zijn boek staat: 17. «God zegt: Als het einde van de tijd dichtbij is, zal ik mijn Geest geven aan de mensen. Aan mannen en vrouwen, aan oude en jonge mensen. Dan zullen ze dromen krijgen en als profeten spreken. 18. Ja, ik zal mijn Geest geven aan alle mensen die mij dienen. Dan zullen ze mijn boodschap bekendmaken. 19. Ik zal wonderen doen in de hemel, en bijzondere dingen laten zien op aarde. Jullie zullen bloed zien, en vuur en rookwolken. 20. De zon zal zwart worden, en de maan zo rood als bloed. Als dat allemaal gebeurt, dan is de grote en geweldige dag dat ik kom, dichtbij. 21. Op die dag zal iedereen gered worden die mij om hulp vraagt.
Johannes 3 : 1 - 8 (Bijbel in Gewone Taal)
Jezus spreekt met Nikodemus
Er was een farizeeër die Nikodemus heette. Hij was één van de Joodse leiders. 2. Midden in de nacht kwam hij naar Jezus toe en zei: ‘Meester, wij weten dat God u gestuurd heeft om onze leraar te zijn. Want we zien dat God u helpt om al die wonderen te doen.’ 3. Jezus zei tegen Nikodemus: ‘Luister heel goed naar mijn woorden: Je kunt alleen bij Gods nieuwe wereld horen als je op een nieuwe manier geboren wordt.’ 4. Toen zei Nikodemus: ‘Iemand die al oud is, kan toch niet opnieuw geboren worden? Hij kan toch niet teruggaan in de buik van zijn moeder en nog een keer geboren worden?’ 5. Jezus zei tegen hem: ‘Luister heel goed naar mijn woorden: Je kunt Gods nieuwe wereld alleen binnengaan als je op een nieuwe manier geboren wordt. En dat gebeurt als je gedoopt wordt met de heilige Geest.’ 6. Jezus zei: ‘Wie op een gewone, menselijke manier geboren wordt, zal een keer sterven. Maar wie geboren wordt door de Geest, zal eeuwig leven. 7. Wees dus niet verbaasd als ik zeg: Jullie moeten op een nieuwe manier geboren worden. 8. Denk aan de wind: Die waait waarheen hij wil. Je hoort hem, maar je weet niet waar hij vandaan komt en waar hij naartoe gaat. Zo is het ook met de Geest: Je weet niet waar hij vandaan komt en hoe hij werkt. Want hij hoort bij de hemelse wereld. En iedereen die door de Geest geboren wordt, hoort ook bij de hemelse wereld.’
Galaten 5: 13 - 18, 22 - 26 (Bijbel in Gewone Taal)
Luisteren naar de Geest
Vrienden, God wil dat jullie als vrije mensen leven. Maar gebruik die vrijheid niet om toe te geven aan slechte verlangens. Gebruik die vrijheid om met liefde voor elkaar te zorgen. 14. Dan doe je ook precies waar het in de wet om gaat. Want eigenlijk gaat de hele wet over deze regel: «Houd evenveel van de mensen om je heen als van jezelf.» 15. Blijf dus niet als wilde dieren met elkaar vechten. Want dan gaan jullie uiteindelijk allemaal dood. Laat je leiden door de heilige Geest. Geef niet toe aan je eigen slechte verlangens. 17. Want in je hart vechten die slechte verlangens en de heilige Geest met elkaar. De Geest wil niet dat je luistert naar je verlangens. En je verlangens willen niet dat je luistert naar de Geest. Je kunt dus niet zomaar doen wat je wilt. 18. Maar als je luistert naar de Geest, dan leef je zoals God het wil. Dan heb je de wet dus niet nodig.-23. Mensen die zich laten leiden door de heilige Geest, leven heel anders. Zij houden van elkaar. Ze zijn blij en leven in vrede. Ze hebben geduld en zijn goed voor elkaar. Ze geloven in Christus. Ze zijn vriendelijk en gedragen zich goed. Als je zo leeft, doe je precies wat de wet eigenlijk wil. 24. Als je bij Jezus Christus hoort, laat je je dus niet leiden door slechte verlangens. 25. -26. Wij hebben ons nieuwe leven aan de heilige Geest te danken. Laten we dus niet opscheppen over onszelf. Of elkaar jaloers maken door te zeggen hoe goed we zijn. Maar laten we leven zoals de Geest het wil.
Zingen: Lied 841: 1 en 2 – “Wat zijn de goede vruchten, die groeien aan de Geest ?...”
Overdenking:Thema: ‘Wat als de Geest iets met je doet’.
Zingen: Lied 706: 1, 3 en 4 – “Dans mee met Vader, Zoon en Geest…”
Dankgebed, voorbeden stil gebed Onze Vader
Slotlied Lied 687: 1, 2 en 3 – “Wij leven van de wind die aanrukt uit de hoge…”
Zegen
Collecten: Ook nu we niet bijeenkomen gaan de werkzaamheden van de kerk en de vaste lasten door!
1e collecte: Kerk in Actie: Zending – Jonge open kerk in Marokko.
In Marokko is het niet toegestaan om christen te zijn, behalve voor niet-Marokkanen. Steeds meer migranten willen via de woestijn en Marokko Europa bereiken, maar stranden in dit Noord-Afrikaanse land. Velen zijn christen. Ook komen steeds meer christenen uit andere Afrikaanse landen in Marokko studeren. Hierdoor groeit de kerk in Marokko. Deze kerk leidt predikanten en leken op, bevordert de dialoog tussen verschillende religies en culturen en biedt hulp aan gestrande migranten die, vaak slachtoffer van mensenhandel, getraumatiseerd en totaal berooid zijn. Kerk in Actie steunt dit werk.
2e collecte: Noorderkerk
Lesbos.
U kunt zich vast herinneren dat we vorig najaar een zeer geslaagde kledingactie hielden ten behoeve van het vluchtelingenkamp op Lesbos. De Stichting Salaam uit Rotterdam coördineerde de actie en zorgde er voor dat de vrachtwagens met winterkleding aankwamen in Lesbos. In het begin van de coronatijd werd het echter steeds moeilijker om goederen naar Lesbos te sturen. De grenzen waren gesloten. Nu is het, in samenwerking met de Christian Refugees Relief , www.christianrefugeerelief.com gelukt om voedselpakketten naar het vluchtelingenkamp te sturen. Op 9 juni a.s. willen Christian Refugees Relief en Stichting Salaam containers met luiers naar Lesbos te sturen . Daarvoor worden sponsors gezocht. Voor 30 euro draag je een doos bij, voor 900 euro een pallet (met 30 dozen). De nood is hoog; er is al onvoldoende water om handen te wassen laat staan om luiers te wassen! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Cela Struik, tel. 06-24507193 / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
Giften via Diaconie Noorderkerk ,IBAN-nr NL 86 INGB 0000 38 7151 o.v.v. Luiers Lesbos. Waarvoor bij voorbaat hartelijk dank !
Contact nummers:
Ds. Geertje Zomer: tel. 06-81 77 18 23 / e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Aandacht en pastoraat: Gerry Hakstege-van Gool: tel. 070-3455876 /e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Voorzitter kerkenraad (Jannie Kuik): tel. 06-15 36 80 58 of 070-3466611 /e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Diakenen:
Yke Vuyk: tel. 070-3604674 / e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Hans Bijdam: tel. 06-22 96 13 23 / e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Gemeente studiegroep:
Marco Rot: tel. 06-47 07 20 57 / e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*